Στις νίκες επέστρεψε ο Κεραυνός που επικράτησε μέσα στην έδρα του με 3-0 του ουραγού της βαθμολογίας ΑΟ Γλυφάδας και συνεχίζει την προσπάθειά του για να πλησιάσει τις πρώτες θέσεις.

Η ομάδας μας έκανε ένα εξαιρετικό ξεκίνημα στο ματς, πίεσε τον αντίπαλο και πήρε προβάδισμα στο σκορ με σουτ του Περαμερίτη στο όγδοο λεπτό.

Συνέχισε να έχει τον έλεγχο της αναμέτρησης και στο 22' διπλασίασε τα τέρματά της με πλασέ του Παληγεώργου.

Στην επανάληψη είχε σωρεία χαμένων ευκαιριών με πιο κλασική αυτή του Νταναβάρα που στο 51' σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κορρές στο 74' με προβολή σε κενή εστία από ασίστ του Σαμαρά.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Αντώνης Βαζλαματζής): Κομκότος, Βαλτζής (83' Δαλαβούρας), Γομάτος, Γερεντές, Κόλλιας, Δανέζης, Περαμερίτης (46' Καραγιαννιώτης), Σαμαράς, Μπαϊλός (55' Κορρές), Παληγεώργος (66' Παρασκεούδης), Νταναβάρας.