Δεν τα κατάφερε ο Κεραυνός και γνώρισε εντός έδρας ήττα με 2-1 από τον Ερμή Ηρακλείου, πληρώνοντας τα λάθη του.

Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ από το όγδοο μόλις λεπτό με γκολ του Κολονιώτη. Σταδιακά πίεσε για την ισοφάριση, αλλά δεν μπόρεσε να γίνει ιδιαίτερα απειλητική.

Στις αρχές του δευτέρου μέρους ο Ερμής διπλασίασε τα τέρματά του με τον Κολονιώτη και πάλι. Στο 76' ο Κεραυνός μείωσε το σκορ με καταπληκτικό γκολ του Δημήτρη Ψύλλα.

Ο ίδιος πέντε λεπτά μετά σημάδεψε το δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ, αλλά μέχρι εκεί.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Αλέξης Γκουτσούλας): Δασκαλάκης, Τασιαδάμης (73' Κατηφόρης), Μητράκος, Φαρμάκης, Κωστόπουλος, Κυριάκος, Δ. Ψύλλας, Στ. Ψύλλας (70' Μπάσο), Καστελλιώτης, Γκουτσούλας, Χριστόπουλος (55' Τσαούσης).

ΕΡΜΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: Ζαγνάβαλος, Γλαντζίνας, Δούφας, Γιαννίκος (70' Αθανασίου), Προμπονάς, Βλυσσίδης, Καραΐνδρος (86' Μίγγος), Κολονιώτης, Τζούστας (58' Γιαζατζίδης), Μπάρκουλας (86' Παππάς), Κουνέλης (70' Μουσουράκης).