keravnos asterasglifadas1

Πρώτη εντός έδρας απώλεια βαθμών για τον Κεραυνό Πετρούπολης και πρώτη ισοπαλία στο πρωτάθλημα, 2-2 με τον Αστέρα Γλυφάδας, η οποία τον διατηρεί πάντως στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα μας μπήκε πολύ καλά στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σκούφη στο 10'. Ωστόσο ένα λεπτό μετά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν άμεσα με σου του Παπακωνσταντίνου έξω από την περιοχή.

Πίεσε ο Κεραυνός στην συνέχεια του αγώνα και πήρε προβάδισμα στο σκορ με υπέροχο τελείωμα του Μπακάλη, από εξαιρετική μπαλιά του Κωστόπουλου στην πλάτη της άμυνας.

keravnos asterasglifadas2

Και μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να πετύχει και άλλα τέρματα.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Αστέρας ισοφάρισε ξανά με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Χρυσικού στο 57'. Ελάχιστες καλές στιγμές μέχρι το τέλος του αγώνα, δεν άλλαξε το τελικό αποτέλεσμα.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Αλέξης Γκουτσούλας): Μπέκος, Τασιαδάμης, Νταντάνης, Ανδρέου (64' Κολοσιωνης), Γομάτος, Κυριάκος, Μπακάλης, Κωστόπουλος, Καστελλιώτης, Σκούφης (64' Κατηφόρης), Τσαούσης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ: Θυμιανός, Ζαμπαράς (46' Λυμπερίου), Μαραγκός, Φαρές (38' Μπρινιάς), Μαντικόπουλος, Γιαννακόπουλος, Καραφωτιάς (46' Γιαννέλης), Παπακωνσταντίνου, Χαλιλάι (60' Παπαχριστοφόρου), Χρυσικός, Πέτσας (60' Μέρμηγκας).